Watersjportiefestasie Aangepast zeilen – Thorner Zeilclub
Belangrijke info
Zeilen voor mensen met een beperking
De Thorner Zeilclub is een vereniging die de zeilsport promoot en gevestigd is in Thorn.
Zeilen wordt in het algemeen gezien als een sport voor valide personen, maar er zijn tegenwoordig diverse mogelijkheden om mensen met een beperking ook te laten zeilen en genieten van de rust op het water.
De Thorner Zeilclub is een verbintenis aangegaan met Sailability Nederland, een internationale organisatie die het zeilen voor gehandicapten mogelijk maakt.
Bij mensen met een beperking denken we aan personen met een lichamelijke of licht geestelijke beperking, ook visueel, en al of niet afhankelijk van een rolstoel. Zelfs voor mensen met een algehele dwarslaesie.
Boten
We zeilen in een tweepersoons boot, speciaal voor de minder ervaren zeilers of zij die hulp nodig hebben bij de navigatie, en een eenpersoons boot voor de ervaren mensen.
Bij de kade staat een tillift om mensen in en uit de boot te helpen.
Ook qua leeftijd kennen we vrijwel geen beperkingen, vanaf 10 jaar is iedereen welkom.
Met de rolstoel kom je tot aan het water, daar wordt de rolstoel achtergelaten en er is een tillift aanwezig om de mensen in en uit de boten te helpen.
Begeleiding
Er komen vaak begeleiders mee met onze gasten, deze zijn ook van harte welkom.
Alleen vragen wij of zij met het volgende rekening willen houden: Koffie, thee en frisdrank zijn alleen tegen betaling verkrijgbaar, de kosten zijn € 1,00 per consumptie. Wij hebben bonkaarten á € 10,00 voor 10 consumpties.
Wil je zelf drinken en eten meebrengen is dat geen enkel probleem.
Waar vindt u ons
Neem de afslag ‘Maasresidence Thorn’ en volg de borden Thorner Zeilclub, over de zandweg, tot het einde van de weg.
Verdere informatie is te vinden op; www.sailability.nl en www.thornerzeilclub.nl
Laat je handicap achter op de steiger en meld je hieronder aan voor deze unieke beleving!